Home »

Auto-excursie Nieuwkoopse Plassen en Groene Jonker

Zaterdag 20 mei, 7.00 uur, auto-excursie

Start Korftlaan tegenover de Papaver.
Kosten € 0,07 per kilometer.
Informatie en aanmelden op donderdag 11 mei tussen 19:00 en 21:00 uur Gert van der Horn, Tel: telefoonnr

Let op : de aanmelding is een week voor de excursie i.v.m. het reserveren van de fluisterbootjes. Ook is het aantal deelnemers hierdoor begrensd.

Deze excursie heeft een historie want het stond al diverse malen op het programma. Sommigen herinneren zich de barre regen en wind die we eens moesten trotseren met de kleine fluisterbootjes op de grote plas, maar gelukkig is het weer meestal wel aangenaam deze tijd van het jaar. Er zijn hoe dan ook altijd mooie vogels te bewonderen. Bijvoorbeeld de zwarte sterns en purperreigers die hier broeden.

De Nieuwkoopse Plassen vormen een oase in het Groene Hart. Hier is rust en ruimte voor plant, dier en mens, ondanks de drukte van de Randstad. In de ochtend varen we met fluisterbootjes langs uitgestrekte rietlanden met rietvogels en waardevolle hooilandjes vol bijzondere bloemen.

Naast purperreigers en zwarte sterns, ook grote kans op o.a. wulp, bruine Kiekendief, blauwborst en boompieper. In de middag gaan we naar het nabijgelegen moerasgebied van de Groene Jonker. Ook hier leven veel rietvogels, watervogels en ook diverse steltlopers zoeken er voedsel. Hopelijk kunnen we hier weer snor, geoorde fuut en – wie weet – steltkluten bewonderen. Als de tijd het toestaat kunnen we ook nog ons geluk beproeven in de Ruygeborg, een wat nieuwer moerasgebiedje aan de rand van Nieuwkoop.

Deze pagina is 54 keer bezocht
Naar Geluiden

Bijzondere waarnemingen in de regio

Uit het jaaroverzicht 2025

... meer informatie over het jaaroverzicht ...

Activiteiten

aug
7
vr
10:00 Kom natuurtekenen in de Natuursc...
Kom natuurtekenen in de Natuursc...
aug 7 @ 10:00 – 12:00
Elke eerste vrijdagochtend van de maand natuurtekenen in de Natuurschuur! Kom samen tekenen! Neem de tijd om (eindelijk weer eens) zelfstandig te tekenen en haal inspiratie uit de natuur. Er zijn voldoende boeken en natuurtijdschriften … Lees verder
aug
29
za
07:00 Biesbosch, auto-excursie
Biesbosch, auto-excursie
aug 29 @ 07:00 – 16:00
zaterdag 29 augustus Start: Korftlaan tegenover de Papaver om 7.00 uur Kosten € 0,07 per kilometer. Informatie en aanmelden op donderdag 27 augustus tussen 19.00 uur en 21.00 uur bij Hans de Winter. Telnr.: ****** Om … Lees verder
sep
4
vr
10:00 Kom natuurtekenen in de Natuursc...
Kom natuurtekenen in de Natuursc...
sep 4 @ 10:00 – 12:00
Elke eerste vrijdagochtend van de maand natuurtekenen in de Natuurschuur! Kom samen tekenen! Neem de tijd om (eindelijk weer eens) zelfstandig te tekenen en haal inspiratie uit de natuur. Er zijn voldoende boeken en natuurtijdschriften … Lees verder

Thank you for your upload