Zaterdag 21 juni, 7.00 uur auto-excursie
Start Korftlaan tegenover de Papaver.
Informatie en aanmelden op donderdag 19 juni tussen 19.00 uur en 21.00 uur bij Hans Zweekhorst, Tel: telefoonnr . Tweede gids is Rik van der Maat.
Voornes Duin ligt op het Zuid-Hollandse Voorne-Putten, een klein half uur rijden vanaf Rotterdam. Het is één van de soortenrijkste duingebieden van West-Europa. Het afwisselende natuurgebied bestaat uit uitgestrekte duinen, vochtige duinvalleien, moeras, stille duinmeertjes en bos. Dus een gevarieerde biotoop met navenante soorten. Vanuit het uitkijkpunt heb je zicht op een kolonie broedende aalscholvers en tal van watervogels.
We starten bij de Tenellaplas, altijd leuk. Daarna buigen we linksaf naar Breede Water. Een aardige wandeling en na regen is het pad niet zomaar te belopen. We zien wel. Parkeren is goed te doen aldaar (Duinstraat 12a, 3235 NK Rockanje).
De Kwade Hoek (Goeree-Overflakkee) was voor schepen een gevaarlijk gebied door stromingen en zandbanken en nu een walhalla voor wadlopers met vleugels.