Het steenuiltje broedt en woont al jaren in het ketelhuis aan de Oude Bovendijk en is de meest gefotografeerde uil van heel Rotterdam. Hij zit vaak heerlijk in de luwte achter een raampje van de bouwval die nog enigszins overeind wordt gehouden met twee gevulde watertanks met spanbanden. Een club vrijwilligers, die zich inzet voor dit “natuurmonument”, heeft de bouw van de nieuwe accommodatie voortvarend ter hand genomen.

Op 24 oktober heeft John Kleijweg het uiltje uit de kast genomen en heb ik die in een donker zakje veilig gesteld. De oude uilenkast, een nog prima VWD exemplaar, is verhuisd en vakkundig geplaatst in het nieuwe bouwwerk. Ook zijn er drie nieuw ontworpen veranda’s aangebracht zodat de uiltjes weer heerlijk voor een raampje kunnen zitten. Na de onvermijdelijke fotosessie heeft John het vogeltje weer in z’n eigen kast op de nieuwe locatie geplaatst en die lijkt er heel tevreden mee. We vragen ons wel af of het steenuiltje morgen na de nachtelijke foerageertocht nog in het ketelhuis naar zijn kast gaat zoeken.


Documentaire
De hele happening werd met camera’s vastgelegd door twee journalisten. Het wordt onderdeel van een documentaire die gemaakt wordt over het onderwerp: “Vrijwilligers die de natuur beschermen”. Er worden nog meer opnamen gemaakt. Het team was ook met John op het Kraaiennest aan het werk. Waarschijnlijk is deze documentaire tegen het eind van het jaar te zien op TV Rijnmond.
