Elke eerste vrijdagochtend van de maand natuurtekenen in De Natuurschuur! Kom samen tekenen!
Neem de tijd om (eindelijk weer eens) zelfstandig te tekenen en haal inspiratie uit de natuur. Er zijn voldoende boeken en natuurtijdschriften aanwezig. Ook zijn er schedels van dieren en schelpen om na te tekenen.
We tekenen in De Natuurschuur vlakbij het Kleine Beestjes Paradijs en de Arboretum-Heemtuin!
Neem je eigen tekenmaterialen mee De koffie en thee staat klaar!
Praktische informatie
Locatie: De Natuurschuur, Linnaeuspad 3, 2616 LT Delft (achter De Papaver)
Vrijdagochtend van 10:00 uur – 12:00 uur
Deelname is gratis voor leden van Delftse Natuurverenigingen zoals IVN Delft, De Delftse Natuurwacht, Vogelwacht Delft eo en de Papaver.
Overige deelnemers betalen €5 per ochtend
Volgende tekenochtenden in 2025:
- vrijdag 5 september
- vrijdag 3 oktober
- vrijdag 7 november
- vrijdag 5 december

Lezing op donderdag 8 januari 2026
Door Kees Mostert
Deze lezing gaat over zeevogels en kustvogels langs de Nederlandse kust. Wanneer er stormen in het najaar optreden kunnen allerlei soorten zeevogels voor onze kust worden waargenomen. Bij harde wind kunnen zeevogels dichter bij de kust komen, waardoor ze beter zichtbaar voor ons worden. Welke soorten komen langs, hoe worden ze geteld en sinds wanneer wordt er zeetrek geteld? Kees Mostert zal er vanavond dieper op ingaan.
Het tweede deel van de lezing zal vooral gaan over invasies en influxen die ook vooral langs de kust plaatsvinden, hoe en wanneer zij ontstaan. Hierbij worden ook enige zangvogels toegelicht
Toegang is gratis. Het aantal plaatsen is beperkt, dus wees er tijdig bij.
Datum: 8 januari 2026
Plaats: DE NATUURSCHUUR
Adres: Linnaeuspad 3 2626LT Delft
Zaal open: 19:30
Aanvang en duur lezing: 20:00 uur – 22:00 uur
Georganiseerd door Vogelwacht Delft e.o, in samenwerking met IVN Delft en Natuurlijk-Delfland
https://www.vogelwachtdelft.nl , https://www.ivn.nl/afdeling/Delft of https://natuurlijkdelfland.knnv.nl
Kijk ook op ons YouTubekanaal: https://www.youtube.com/@natuurlezingendelft
Kenmerkend voor begraafplaatsen is dat er weinig gebeurt. Nu en dan wordt er een graf gemaakt en een steen geplaatst etc. Dat biedt volop kansen voor de natuur. Daar kan in het onderhoud rekening mee gehouden worden. Er wordt vaak gekozen voor netjes houden en frequent alles kort maaien en schoon borstelen. Het kan ook anders. Daarbij kan door extensief beheer de begraafplaats ook een rijk natuurgebied worden, waar (korst)mossen, planten, paddenstoelen, insecten, vogels en andere dieren een leefplek kunnen vinden. Zo’n plek is de begraafplaats van Zuidwolde in Drenthe, waar reeds vanaf het begin een extensief beheer wordt gevoerd en waar een verrassende rijke natuur zich heeft ontwikkeld met talloze bijzondere soorten. Joop Verburg vertelt deze avond welke rijkdom dankzij dit beheer is ontstaan en laat beelden zien van de natuurlijke schoonheid en de bijzondere sfeer van dit gebied.
- Toegang is gratis. Het aantal plaatsen is beperkt, dus kom op tijd!
- Datum: donderdag 12 februari 2026
- Plaats: De Natuurschuur
- Adres: Linnaeuspad 3, 2626 LT Delft
- Zaal open: 19:30 uur
- Aanvang en duur lezing: 20:00 uur – 22:00 uur
Deze lezing is georganiseerd door Natuurlijk Delfland in samenwerking met Vogelwacht Delft e.o. en IVN Delft.
https://www.ivn.nl/afdeling/Delft , https://www.vogelwachtdelft.nl, htttps://www.natuurlijkdelfland.knnv.nl
Kijk ook op ons YouTubekanaal: https://www.youtube.com/@natuurlezingendelft
[caption id="attachment_14764" align="alignleft" width="1200"]
begraafplaats[/caption]
Naast het portretteren van micro-organismen is Wim van Egmond, microfotograaf, al jaren bezig met het vastleggen van het bodemleven, bacterien en schimmels. Zijn fascinerende beelden brengen de microkosmos tot leven en zijn te zien in films en tentoonstellingen over de hele wereld. Hij maakt gebruik van time-lapse technieken en opnamen door de microscoop. Zijn werk was te zien in tentoonstellingen, televisiedocumentaires en bioscoopfilms, zoals “Onder het maaiveld”. Maak kennis met de wereld van micro-organismen, schimmels en het leven onder de grond.
Toegang is gratis. Het aantal plaatsen is beperkt, dus wees er tijdig bij.
Datum: 12 maart 2026
Plaats: DE NATUURSCHUUR
Adres: Linnaeuspad 3 2626LT Delft
Zaal open: 19:30
Aanvang en duur lezing: 20: 00 uur – 22:00
Georganiseerd door Natuurlijk-Delfland, in samenwerking met Vogelwacht Delft e.o. en IVN Delft
https://www.ivn.nl/afdeling/Delft , https://www.vogelwachtdelft.nl of https://natuurlijkdelfland.knnv.nl
Kijk ook op ons YouTubekanaal: https://www.youtube.com/@natuurlezingendelft
Het ontstaan en (ecologisch) functioneren van De Nieuwe Driemanspolder
Door: Paul Hollander van Hoogheemraadschap Rijnland
Ecoloog van gemeente Zoetermeer
Datum: 9 april 2026
Locatie : De Natuurschuur, Linnaeuspad 3, 2616 LT Delft
De Nieuwe Driemanspolder (gebied tussen Zoetermeer, Den Haag en Leidschendam-Voorburg) is tussen 2017 en 2020 omgevormd van een agrarisch gebied naar een piekberging met een natuur- en recreatiefunctie. Tijdens de presentatie gaat Paul Hollander in op het functioneren van het Rijnlandse watersysteem, de uitdagingen als gevolg van klimaatverandering en specifiek waarom piekbergingen als de Driemanspolder noodzakelijk zijn. Jullie worden meegenomen in het ontwerpproces, de samenwerking met de omgeving en de realisatie.
Aansluitend zal één van de ecologen van de gemeente Zoetermeer ingaan op de natuur die zich daar inmiddels heeft ontwikkeld. In redelijk korte tijd is het een aantrekkelijk gebied geworden voor natuurliefhebbers, vele vogels huizen er, waaronder enkele zeldzame soorten. Maar ook vlinders, libellen, amfibieën en vissen. Het Hoogheemraadschap creëerde de kansen en partners zoals de gemeente Zoetermeer borduurden daarop voort.



[…] Kalender […]
[…] Kalender […]