Home » Kalender

Kalender

jun
24
za
Fietsrondje Zuidpolder Delfgauw
jun 24 @ 09:00 – 13:00

Zaterdag 24 juni, fietsexcursie

Start Zuideindseweg bij de N470 om 9.00 uur
Informatie en aanmelden op donderdagavond 1 oktober tussen 19.00 uur en 21.00 uur bij Hans Zweekhorst, Tel: telefoonnr .

De Zuidpolder van Delfgauw bestaat uit 2 delen: 1 hoog- en 1 laaggelegen gedeelte. In het hoge gedeelte liggen de Groene Keijzer, de eendenkooi en de plas van Ruijven. Langs de N470 fietsend hebben we een mooi zicht op de Groene Keijzer, het compensatiegebied voor de N470. Daar zien we waterwild, maar zeker ook mooie doortrekkers die plasdras/slikranden kunnen waarderen.

Naar het oosten ronden we af en zien dan links nog een stukje van de Groenzoom. We steken door en komen dan bij de Bergboezem met verschillende plasdrasstukken, weilanden en waterwegen. Verderop het grotere natte stuk bij molen de Valk. Daar slaan we linksaf richting Ackerdijk. We rijden dan langs de oostrand en later de noordrand daarvan om rechtsaf het nieuwe fietspad te nemen; bosschages en grasland. Zo rijden we richting het recreatiebos Ruijven en komen dan weer bijna uit waar wij begonnen zijn.

aug
26
za
Auto- excursie Brabantse Biesbosch
aug 26 @ 07:00 – 17:00

Start: Korftlaan tegenover de Papaver om 7.00 uur

Kosten € 0,07 per kilometer.
Informatie en aanmelden op donderdag 24 augustus tussen 19.00 en 21.00 uur bij Hans de Winter. Telnr.: telefoonnr

Al 13 jaar lang is de Biesbosch een vast item op de Vogelwacht excursiekalender. En niet ten onrechte, wat een ontzettend natuurrijk en vogelrijk gebied. Zelfs in de zomer, als het broedseizoen voorbij is, de vogeltrek nog amper is begonnen en met name de eenden (bijna) onherkenbaar zijn vanwege het wisselen van hun verenkleed. We bezoeken al eerste verschillende plekken aan de Brabantse kant van de Biesbosch tussen Werkendam en het bezoekerscentrum op het MuseumEiland.

Daarna gaan we naar de Zuid-Hollandse/Dordtse kant van de Biesbosch, via de pont Kop van ’t Land. Eerst naar de uitzichtpunten over de Tongplaat en we eindigen in de Nieuwe Dordtse Biesbosch (vlak onder Dordrecht), een nieuw natuurgebied dat nog maar enkele jaren bestaat. Visarend en zeearend zijn bijna vaste prik op deze excursie. Verder te veel soorten om op te noemen. Lees de verslagen van deze excursie in de afgelopen jaren op onze website of in de Vogelstreken.

Voor meer informatie zie o.a. de volgende websites:


2 reacties

Reacties zijn gesloten.

Naar Geluiden

Bijzondere waarnemingen in regio

→ zie kaart

Uit het jaaroverzicht 2022

... meer informatie over het jaaroverzicht ...

Thank you for your upload